Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić?
Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić?

Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić?

Człowiek potrzebuje średnio 7 – 9 godzin snu każdego dnia, by jego organizm mógł się w pełni zregenerować. W odpowiednim odpoczynku pomaga m.in. solidne i komfortowe łóżko metalowe. Podpowiadamy, gdzie należy je ustawić, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń

Jakie łóżko metalowe wybrać?

Pierwszym krokiem podczas urządzania pomieszczenia jest oczywiście wybór odpowiedniego mebla. W przypadku sypialni jednoosobowej, warto zdecydować się na łóżko o szerokości 90 cm. Dla pary powinna ona wynosić co najmniej 160 cm (przy bardzo małych wnętrzach sprawdzi się mebel szeroki na 140 cm). Osoby, dla których komfortowy sen i ciekawy design ma duże znaczenie, powinny rozważyć zakup łóżka metalowego. Bogactwo kolorów oraz zdobień powoduje, że łatwo znaleźć mebel maksymalnie dopasowany do swoich preferencji. Dodatkowo, warto zdawać sobie sprawę z tego, że łóżka metalowe można szybko i łatwo przemalować, by dostosować je do zmian zachodzących w sypialni.

[product id="346, 132"]

Najlepsze ustawienie łóżka w sypialni

Podczas urządzania sypialni niezwykle ważne jest właściwe ustawienie łóżka, które zagwarantuje jego użytkownikowi odpowiedni wypoczynek. Co do zasady, mebel powinien być umiejscowiony we wnętrzu w taki sposób, by zagłówek dotykał ściany – w takim przypadku z trzech stron można dostać się na łóżko. Zarówno po bokach, jak i przy dolnej części mebla, powinna znajdować się wolna przestrzeń, umożliwiająca swobodne poruszanie się. Na ścianie, której dotyka łóżko, nie powinno być okien ani grzejników. Niekorzystne jest również – w przypadku sypialni zlokalizowanej na poddaszu – umiejscowienie mebla pod tzw. „skosami”, ponieważ może to stanowić duże utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Do kiepskich rozwiązań należy także umieszczenie łóżka w pobliżu drzwi, ze względu na jego przeszkadzanie podczas wchodzenia do sypialnianego pokoju.

Łóżko metalowe do małego pomieszczenia

Niestety, wielkość pomieszczeń w domu czy mieszkaniu niekiedy uniemożliwia idealne ustawienie mebli w sypialni. Łóżko metalowe, mimo swojej wytrzymałości, wygląda na lekkie, co stanowi ogromną zaletę w przypadku małych wnętrz – nie powoduje ich optycznego pomniejszenia. Dodatkowo, można postawić pod nim pudełka na różnego rodzaju akcesoria, co pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. W sypialni o niewielkich rozmiarach łóżko metalowe najlepiej postawić w taki sposób, by dłuższym bokiem dotykało ono ściany. Jeśli jest to możliwe, nie powinno znajdować się na niej okno, które może np. powodować, że wpadające promienie słoneczne obudzą nas zbyt wcześnie. Jeżeli nie ma takiej opcji, warto zakupić rolety lub żaluzje – zapewnią one odpowiednio małą ilość światła w trakcie snu. Podczas wybierania mebla do małego pomieszczenia dobrze jest zwracać uwagę na jasne kolory (optycznie powiększają one wnętrze).

[product id="387, 839"]

Komfort użytkowania i dobrej jakości sen to zasługa wygodnego łóżka oraz jego odpowiedniego ustawienia. Podczas urządzania sypialni warto pamiętać o podstawowych.

Gdzie ustawić łóżko w sypialni

Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić

Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić

Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić

Łóżko metalowe w sypialni. Gdzie ustawić

Pliki (5)

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ: +48730006429

łóżka metalowe Lak System Premium

Opinie Klientów na temat łóżek metalowych Lak System

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl