zapytaj | zamów

730 777 125 w godz. 8-16

Regulamin Sklepu

 I POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Sklep prowadzony jest przez firmę Lak System Paweł Drożdż z siedzibą w Lubiechowej, ul. Długa 20, 59-540 Świerzawa, NIP: 6941582227, REGON: 021630450 i jest wyłączną własnością tejże firmy.

2. Wszystkie produkty oferowane w Sklepie, a nie będące materacami, są wyprodukowane przez firmę Lak System oraz w jej siedzibie.

3. Przed złożeniem zamówienia obowiązkiem Kupującego jest zapoznanie się z regulaminem Sklepu. Złożenie zamówienia poczytywane jest za:

 • akceptację regulaminu Sklepu,
 • zgodę na przesyłanie informacji handlowych w myśl ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną,
 • zawarcie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość.

4. Zamówienia składane w niniejszym Sklepie, poprzez Allegro, telefonicznie, osobiście lub mailowo są rejestrowane w niniejszym Sklepie i podlegają jego Regulaminowi. 

5. Kupujący może korzystać ze wszystkich form płatności oferowanych przez Sklep. W przypadku zamówień dokonanych poza Sklepem (w formie elektronicznej lub telefonicznie), firma Lak System zastrzega sobie prawo żądania zaliczki, gdy towar ma zostać wysłany 'za pobraniem'.

6. Dostępne metody płatności:

 • przelew tradycyjny
 • za pobraniem
 • płatności online, w tym obsługiwane karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic,  Maestro
 • płatność ratalna (e-Raty)

7. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online są:

 • PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 182, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399, kapitał zakładowy 4.944.000 zł (opłacony w całości), NIP: 7792308495, (PayU) 

8. Towar zostanie wysłany w terminie do 14 dni roboczych licząc:

 • od dnia następnego roboczego po złożeniu i opłaceniu zamówienia przelewem online,
 • od dnia zaksięgowania płatności dokonanej formą tradycyjnego przelewu,
 • od dnia następnego roboczego po złożeniu zamówienia z dostawą "za pobraniem",
 • od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji.

9. O przyjęciu zamówienia do realizacji Kupujący zostanie powiadomiony SMS-em drogą mailową.

10. Sklep zastrzega sobie możliwość zmiany terminów doręczenia produktu w każdym przypadku, na który sprzedawca nie miał wpływu, a który spowodował zmianę terminu doręczenia produktu. W tych wypadkach kupujący zostanie poinformowany droga telefoniczną, mailową lub przez SMS.

11. Wszystkie produkty oferowane w niniejszym Sklepie objęte są gwarancją Producenta, wynikającą z Przepisów Kodeksu Cywilnego i ustaw szczególnych.

12. Niniejszy Sklep oferuje produkty Producentów:

 • Lak System Paweł Drożdż, Lubiechowa, ul. Długa 20, NIP: 6941582227, REGON: 021630450
 • Frankhauer s.c., Perzów13-14, 63-642 Perzów, NIP: 6192020101, REGON 302192767
 • PPUH ANIMAR Marian Szczęsny. Olszowa, ul. Kryształowa 21, 63-600 Kępno, ODDZIAŁ: Kępno, ul. Młyńska 14, NIP: 6190012787 REGON 250346970

13. Wszystkie produkty oferowane przez Sklep są fabrycznie nowe.

14. W każdym przypadku, kiedy istnieje możliwość zamówienia u Producenta produktu spoza oferty Sklepu (produktu niestandardowego, pod indywidualny projekt, wzór, rozmiar), zastosowanie znajdują przepisy Kodeksu Cywilnego o umowie o dzieło.

15. Promocje realizowane przez Sklep nie łączą się z innymi promocjami, chyba że zostanie postanowione inaczej.

16. Produkty modyfikowane na życzenie Klienta podlegają odrębnej wycenie i nie podlegają jakimkolwiek promocjom przewidzianym dla produktów ze standardowej oferty sklepu.

17. Ceny produktów oferowanych przez Sklep mogą różnić się od cen tych samych produktów firmy Lak System w innych sklepach internetowych lub portalach ogłoszeniowych.

18. Produkty oferowane przez Sklep wysyłane są za pośrednictwem firm kurierskich i transportowych. Wybór przewoźnika zależy od asortymentu oraz gabarytów przesyłki. W dniu przekazania zamówienia do transportu Kupujący otrzyma SMS oraz e-mail / awizo zawierające: datę wysyłki, nazwę operatora, numer listu przewozowego. Szczegółowe informacje Kupujący otrzymuje na e-mail podany w zamówieniu. 

19. W wyjątkowych sytuacjach producent zastrzega sobie możliwość zorganizowania wysyłki dwiema firmami kurierskimi, ale w tym samym dniu.

20. Producent nie ma możliwości komunikowania się z kurierem dostarczającym przesyłki. Godzina dostawy w pełni uzależniona jest od pracy firmy kurierskiej.

21. W przypadku zakupu większej ilości łóżek producent może zapewnić transport własny.

22. Istnieje możliwość osobistego odebrania produktu w siedzibie firmy Lak System po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

23. Składając zamówienie w Sklepie lub w formie elektronicznej, albo telefonicznie, Kupujący udostępnia swoje dane osobowe potrzebne do realizacji zamówienia, Sklep oświadcza natomiast, że dane te nie będą wykorzystywane w inny sposób zgodnie z regulacjami Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.

24. SKLEP OŚWIADCZA, ŻE WSZYSTKIE PRODUKTY, POZA MATERACAMI, W TYM WZORY ŁÓŻEK OFEROWANE PRZEZ LAK SYSTEM SĄ AUTORSTWA TEJŻE FIRMY, A TYM SAMYM CHRONIONE SĄ MAJĄTKOWYMI PRAWAMI AUTORSKIMI ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 ROKU O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH. TYM SAMYM ZABRONIONE JEST BEZ WIEDZY FIRMY LAK SYSTEM KOPIOWANIE I UŻYWANIE ZDJĘĆ PREZENTOWANYCH NA STRONIE SKLEPU. NIEDOPUSZCZALNE JEST TAKŻE OFEROWANIE DO SPRZEDAŻY BEZ ZGODY LAK SYSTEM PRODUKTÓW TEJŻE FIRMY.

25. Wszystkie produkty prezentowane na zdjęciach Sklepu oferowane do sprzedaży nie obejmują dekoracji, a łóżka i sofy metalowe sprzedawane są bez materaca.  

II GWARANCJA I REKLAMACJA 

1. Wszystkie produkty oferowane przez Sklep objęte są gwarancją Producenta wynikającą z Przepisów Kodeksu Cywilnego i ustaw szczególnych. Produkty oferowane przez Sklep są fabrycznie nowe.

2. Gwarancja obejmuje wady materiałowe i fabryczne. Nie obejmuje natomiast części produktu ulegających normalnemu zużyciu oraz wszelkich gratisów dołączonych do zakupu, nawet jeśli mogą być dodatkowym wyposażeniem produktu.

3. Gwarancją nie są objęte elementy wykonane ze szkła.

4. Gwarancja wygasa w razie zawinionego przez użytkownika uszkodzenia produktu, niewłaściwego użycia lub konserwacji.

5. Gwarancja traci również ważność w przypadku niewłaściwego i niezgodnego z instrukcją producenta montażu zakupionego towaru.

6. Reklamacje należy zgłosić elektronicznie na adres e-mail: reklamacje@laksystem.pl. Producent zobowiązuje się udzielić pisemnej odpowiedzi na złożoną reklamację w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania.

7. Reklamowany produkt należy zwrócić na adres: Lak System: Lak System Paweł Drożdż: Lubiechowa, ul. Długa 20, 59-540 Świerzawa.

8. W przypadku decyzji o uznaniu reklamacji (przed dokonaniem zwrotu produktu), producent zobowiązuje się nadać własnego kuriera po odbiór reklamowanego produktu i pokryć koszty transportu. Klient jest natomiast zobowiązany:

 • prawidłowo zapakować i zabezpieczyć nadawaną paczkę;
 • wydrukować list przewozowy, który zostanie wysłany na adres e-mail podany w zamówieniu.

9. Do reklamacji zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

III ZWROTY 

1. Istnieje możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny (odstąpienie od umowy) w ciągu 60 dni kalendarzowych od dnia otrzymania produktu. Datą zawarcia umowy jest wydanie przedmiotu - doręczenie zakupionego towaru w naszym Sklepie.

2. Wydłużony termin do odstąpienia od umowy dotyczy tylko łóżek i sof metalowych producenta Lak System. Dla pozostałych produktów oferowanych przez nasz Sklep obowiązuje ustawowy termin (14 dni) do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Dla zwrotów innych produktów niż łóżka i sofy metalowe mają zastosowanie szczegółowe regulacje regulaminu Sklepu.

3. Aby odstąpić od umowy Kupujący składa jednoznaczne oświadczenie na piśmie.

4. Dopuszczamy możliwość złożenia oświadczenia pisemnego drogą elektroniczną w formie skanu pisma wysłanego na adres: sklep@laksystem.pl Oświadczenie można także złożyć na formularzu >>tutaj<<, choć nie jest to obowiązkowe.

5. Zwrot towaru powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrot należy dokonać na adres: Lak System: Lak System Paweł Drożdż: Lubiechowa, ul. Długa 20, 59-540 Lubiechowa

6. Koszty zwrotu towaru ponosi Kupujący.

7. Dopuszczamy możliwość opakowania zastępczego, ale towar powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby nie uległ uszkodzeniu podczas transportu.

8. Kupujący odpowiada tylko za zmniejszenie wartości zwracanych towarów wynikające z korzystania z nich w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

9. Kupujący otrzyma zwrot pieniędzy za towar, w tym koszty dostarczenia rzeczy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w ciągu 14 dni licząc od dnia otrzymania zwróconego towaru lub dostarczenia dowodu odesłania towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

10. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji.

11. W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez Kupującego kartą
płatniczą Sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

12. Prawo do odstąpienia wskazane powyżej nie przysługuje Kupującemu, jeżeli którykolwiek produkt oferowany przez sklep zostanie zamówiony w rozmiarze nietypowym bądź w jakikolwiek sposób zmodyfikowany na specjalne życzenie Kupującego. Przez rozmiar nietypowy należy rozumieć każdą inną długość niż 200 cm oraz szerokość 110, 130, 150, 170, 190 cm.

13. Dla zwrotu towaru przy odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny stosuje się odpowiednio przepisy dla umów zawieranych na odległość przewidziane w Ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

 

Promocje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl